Přes známá místa, konečně domů

Zázrak !!! Pane Bože zázrak !!! Tak toto nám nikdo nikdy neuvěří! My se probudili, suší (samozřejmě v rámci možností a s ohledem na události předchozích dní), neokradení, nezabásnutí, nesežraní divokou zvěří ani komáry a s tak velkým množstvím síly a energie, jakou vám jen může dopřát čtyřhodinový spánek po nastoupání 2710 výškových metrů na 165 kilometrech a 14. Den na cestách. Jen jsem si v tom poli mohl ustlat třeba o půl metru dále, ty kořeny pod karimatkou nebyly zrovna dvakrát příjemné!

Únava na posledních kilometrech byla sice znatelná, ale v celku snesitelná a rezerva dostatečná. Drželi jsme slušné tempo a začali míjet již známá místa z naší historicky první výpravy a vzpomínat. Na místa, kde byl předloni tak silný protivítr, že jsme pomalu couvali. Na místa, kde jsme se schovávali před prudkým deštěm a vyčkávali. Na místa, kde jsme jedli, svačili i zažili první a poslední defekty. Na nepříjemný, avšak poslední kopec před Lichtenštejnskem. Na Lichtenštejnsko, které nás tenkrát v noci tak uchvátilo.

K Bodamskému jezeru jsme nakonec dorazili kolem poledne, dvě hodiny před odjezdem vlaku a byť jsme zde končili i první rok, až letos jsme se mohli pokochat krásami města i samotným jezerem. První rok jsme totiž dorazili uprostřed noci, bezdomovci zabrali pohodlné lavičky a my jsme byli nuceni pospávat na těch horších, než jsme odjeli prvním ranním vlakem.

Jako první jsme si zajistili jízdenky, překontrolovali jízdní řád a pak se vydali na krátkou projížďku po městě. Na oslavu našich úspěchů po pár dnech konečně vysvitlo slunce. S dobrou náladou jsme po projetí města křížem krážem za pomoci domorodců našli i dobře zamaskovaný supermarket, nakoupili na poslední chvíli zásobu na cestu domů a vyrazili.

Cesta to byla dlouhá, ale vzhledem k extrémní únavě celkem snesitelná. Navíc na konci nás po 14 dnech čekalo doma v Plzni konečně normální jídlo s vychlazenou dvanáctkou, čímž byl úspěch naší třetí výpravy již tradičně finálně zakončen!

Jen s drobnou změnou. Tentokrát už nikdo nechtěl házet kola ze skály, na utrpení jsme si už zvykli a tak jsme mohli v klidu začít dávat dohromady návrhy na další dobrodružství!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *