Tour de Maroko

Nový kontinent, nový kolega a hlavně nové zážitky a dobrodružství. Opouštíme Evropu a míříme do Afriky, na horských kolech se stany a spacáky odhodláni poprat se s každou překážkou, každým defektem každou rozbitou silnicí.

Statistiky:

Ujetá vzdálenost

0 km

Proseděno v sedle

0 h

Počet defektů

0

Počet Standovo defektů

0+

Zdolaných hor nad 2000

0


Den 0. Příprava na cestu

Balíme vše potřebné na cestu a rozdíl oproti dřívejším Tour je vidět na první pohled. Dříve jsme nevěděli co od počasí čekat, většinou jsme přejížděli alespoň přes 4 státy s různým podnebím a teplotami, takže naše výbava musela obsahovat vše od triček až po pláštěnky a velmi teplé mikiny, od kraťas po tepláky. Letos stačí triko a jedna teplejší mikina pro sjezd z hor, s deštěm si doufejme nemusíme dělat starost.

Samozřejmostí jsou pak vařiče, kartuše, ešusy, spacák, karimatka zkrátka základní výbava našich tour. Baterky do světel potřebuje pouze Standa, protože pouze jemu bude světlo fungovat, Rob ho rozbije při prvním skoku z chodníku, Lukymu upadne a Vláďa si ho pro jistotu nevezme. Další výbava, kterou použije pouze Standa je sada na opravu píchlé duše, výměnu řetězu a klíče na dotažení toho co pomalu odpadává z jeho kola :).

Kromě maskota, želvy Niki, už se stalo tradicí mít trička speciálně na každou tour. Takže nám je Zuzka nejen navrhla, ale nechala je i vyrobit.

Den 1. Odlet do Marakéše

Kola se podařilo zabalit, naložit na vozík a dopravit do Mnichova odkud odlétáme do čtvrtého největšího města Maroka Marakéše. Večer strávíme ještě se vším komfortem v místním hotelu, ale od dalšího dne už pěkně ve vlastnoručně postaveném stanu a spacáku.

Den 2. Odjezd z Marakéše